Avinor planlegger utvidelse på Andenes:
Bygger ut flyplassen
Økt trafikk og behov for økt kapasitet for å håndtere direkteruta mellom Andenes og Oslo gjør at Avinor planlegger millioninvesteringer i terminalbygget på Andenes.
Men dramatikken startet lenge før det. Andersen hadde rett og slett glemt hele finalen.
- Fikk beskjed ti minutter før finale, måtte hive meg om og få på skytterklærne i en fei og haste til standplass. Det er sånt som skjer og jeg hadde helt glemt av hele finalen, sier han etterpå.
- Men fy f…, det var artig, det her, jubler han, mens den hardeste konkurrenten Jan Erik Strømseng løfter armen til Andersen i været.
Eilif Andersen og Jan Erik Strømseng fra Falken skytterlag og Finnsnes hadde begge 42/9 etter finalen var skutt. Dermed måtte de ut i omskyting og den dramatikk det medfører. De skjøt omskyting, men de elektroniske skivene hadde black-out og registrerte ingen av de 12 skuddene hver av skytterne skjøt. Dermed ny dramatikk, venting og avfyring av 12 nye skudd.
Men i denne omskyting var Andersen best og slo Strømseng med et fattig innertreff, 12/6 mot 12/5 og vant NNM-gullet.
- Var ikke nervøs i dette hele tatt og tenkte bare på å bli fort nok ferdig, smiler han og roer seg ned etter all viraken han var innblandet i. Til Landsskytterstevnet på Voss i august skal han ikke.
- Da skal jeg til Finnmark for å plukke moltebær og fiske laks, avslutter av glad veteranskytter.