Mens Hadsel og Andøy kommune må ut med millionbeløp i dagbøter til Stokmarknes sykehus har Øksnes ikke betalt en krone i slike utgifter.
Publisert: 03.12.2009 kl. 09:02 , Endret: 03.12.2009 kl. 09:04
Det er Bladet Vesterålen som skriver at Hadsel og Andøy ikke klarer å ta unna utskrivningsklare pasienter. Det har ført til at Andøy må ut med 1,6 millioner kroner i bøter til sykehuset, mens Hadsel ”slipper unna” med 950.000 kroner.
- Vi tar hjem pasientene våre og har sterk fokus på dette. Derfor har vi ikke hatt utgifter til overliggende pasienter verken til Stokmarknes sykehus eller andre sykehus, sier rådmann Ole Martin Karlsen til avisen.
Diskuter denne saken
Innsendt av Helene Hanssen 11.12.2009 19:22:50 Varsle!
Ja all honør til alle de som jobber med disse pasientene og som er villig til å yte alt for at pasientene kan komme ut av sykehuset. Det er de som trenger ros.

