Stor deltakelse

Grytting IL og IL Stålbrott arrangerer søndag premieutdeling på Grytting Idrettshus for ”Til topps på Søndre Langøya” 2011.

Denne gangen var det rekordinnlevering av kort, totalt 110 personer. Av disse var 32 barn. Kravet til premiering er besøk på åtte forskjellige fjelltopper for voksne og fem for barn. Bjørn Rakstang vil vise bilder av fotturen på Island som mange vesterålinger deltok på i fjor. Det blir salg av kort for 2012 på premieutdelinga og videre på Corner sport på Stokmarknes.

 
VOL oppfordrer leserne til debatt! Du kan kommentere med din bruker på Disqus, facebook og andre sosiale medier, eller som gjestebruker. Alle innlegg må godkjennes av en moderator før publisering i debatten. Det skal gå raskt på dagtid, men kan ta noe lengre tid på kveldstid.

VOLs debattregler:
1. Signer innlegget ditt med fullt navn.
2. Vi har ytringsfrihet, men ingen ytringsplikt. Trakassering, trusler eller hatske meldinger blir ikke godkjent. Det samme gjelder svært usaklige innlegg.
3. Forøvrig oppfordrer vi til en saklig og respektfull tone i debatten.

Disqus
Lokale notiser

Seniortur i Hadsel

Lett vandring på Årnesan onsdag.

Ny seier til Morild

Møtte Andenes borte søndag.

Promillekjøring på Lofast

Mann i 40-årene anmeldt.

Omkom i arbeidsulykke

Falt fra ferge-mast i Svolvær.

Ildsjel på Nordmela

Rørlegger vant pris.

Sortland-Hardhaus:

Sortland-damene
rotet bort poengene

Etter tre strake tap, kom det fjerde fire minutter på overtid.

POLITIET ADVARER MOT ILD:

Bråtebrann slukket

Søppelbål på Hennes antente et område stort som tre fotballbaner.

Glassblåseren som klipper sauer

Robert Tangrad (35) er glassblåseren på Myre. Men han klipper også 20 000 sauer i året. Les historien om lofotværingen!

Sjekk dette veihullet!

Sånn ser veien ut i Godfjordbotn pinsehelga.

Forsvarsminister
i en blå regjering?

Dersom høstens stortingsvalg ender i en blå regjering, mener VG at Andøy-ordfører Jonni Solsvik får en ministerpost.

THE AMAZING RACE:

Andværinger i reality-finale

Onsdag blir det folkefest med finalen på storskjerm i Hisnakul.

Seieren glapp i siste sekund

Seieren glapp for Sortland i 96. minutt av kampen, da de søndag møtte Sandnessjøen borte.

Premierte trofaste skiløpere

Trofaste onsdagsrenndeltakere på Stokmarknes fikk premie for innsatsen.

Lofot-bakeri satser
på Sortland

Kringla bakeri og konditori skal løfte Kafé Håndverkeren til gamle høyder.

VOL-REPORTASJE:

Solheim satser friskt på Nyksund gjestehus

Linda og Bennt Solheim satser alt på Nyksund gjestehus.