Stringswing i Nyksund

Til helga blir det liflige toner i Nyksund, stringswingerne i bandet Touché! entrer scenen i Nyksund brygge.

Touché! er navnet på en av de er en av de ledende unge gruppene for string swing i Norge. Bandet turnerte i vår sammen med Hot Club de Norvege, og er gode kjenninger av Christianssand String Swing ensemble som har vært i Nyksund en gang tidligere.

Konserten i Nyksund er del av en større konsertserie som kvartett med fiolin, med fiolintalentet Håkon Aase fra Seljord på laget.

Publikum som tar turen til Nyksund fredag får oppleve en blanding av moderne og tradisjonelt repertoar, inspirert fra Django Reinhardts tid til nå.

 
VOL oppfordrer leserne til debatt! Du kan kommentere med din bruker på Disqus, facebook og andre sosiale medier, eller som gjestebruker. Alle innlegg må godkjennes av en moderator før publisering i debatten. Det skal gå raskt på dagtid, men kan ta noe lengre tid på kveldstid.

VOLs debattregler:
1. Signer innlegget ditt med fullt navn.
2. Vi har ytringsfrihet, men ingen ytringsplikt. Trakassering, trusler eller hatske meldinger blir ikke godkjent. Det samme gjelder svært usaklige innlegg.
3. Forøvrig oppfordrer vi til en saklig og respektfull tone i debatten.

Disqus
Øksnes

- Utrolig provoserende

Enkelte har brukt pinsehelgen til grundig forsøpling.

Øksnes vil kopiere Bø

Slik vil entusiastene skaffe et topp kulturhustilbud til kommunen.

Kommunestyret møtes

Det skjer i Øksnes i dag.

Glassblåseren som klipper sauer

Robert Tangrand (35) er glassblåseren på Myre. Men han klipper også 20 000 sauer i året. Les historien om lofotværingen!

Ny seier til Morild

Møtte Andenes borte søndag.

Kommunestyret møtes

Det skjer i Øksnes i dag.

Sortland IL med bestemorklubb

Fotballgutter ønsker bestemødrene velkommen.

- Utrolig provoserende

Enkelte har brukt pinsehelgen til grundig forsøpling.

Startpistol førte til væpnet politiaksjon

Politiet rykket tirsdag ettermiddag ut etter bekymringsmelding fra Andøya.

Rune matet elgen

- Elgen virket så rolig og snill, så jeg måtte bare prøve å mate den, sier uredde Rune Hanssen.

Leserbrev

Farlige størrelser

Derfor må kystfolket sikres eierskap til fisken, skriver Rune Guldberg i dette leserinnlegget.

Borgerlige konfirmanter

Disse konfirmerte seg i regi av Human-Etisk Forbund Vesterålen i 2013.

Dødskrasj til lagmannsretten

Andværingen erkjente skyld i tingretten, men anket senere dommen. Onsdag starter ankesaken på Andenes.

Øksnes vil kopiere Bø

Slik vil entusiastene skaffe et topp kulturhustilbud til kommunen.

Iver fikk blomster

Unger Iver Jensen (16) innrømmer at han er skremt etter å ha blitt slått ned på fotballbanen. Han vil imidlertid spille igjen. VIDEO: