Heftig lokaloppgjør

Sju mål, tre straffer og to røde kort. Det var fasiten etter Melbo-Stokmarknes i dag. Saken er oppdatert med bildeserie.
(Foto: Silje Nilsen, Vesteraalens Avis)

Foto: Silje Nilsen, Vesteraalens Avis

Det var altså tid for et ekte lokalderby i Hadsel i dag, med Melbo og Stokmarknes i samme divisjon i år. Så langt i sesongen er det ingen tvil om hvilket lag som har vært det beste i kommune - Melbo ligger på 4. plass i 4. divisjon med 25 poeng, Stokmarknes helt sist med 3 poeng.

Lokaloppgjør gjør imidlertid ofte noe med begge lag, men det ble tilsynelatende raskt klart at Melbo ikke hadde noen planer om å være snill med "lillebror" i fotballsammeneheng.

VAs journalist på stedet rapporterte at det allerede etter ti minutter stod 2-0 til Melbo.

Dermed trodde kanskje mange at kampen allerede var avgjort.

Men slik skulle det ikke gå. Kampen utviklet seg til et heftig og høydramatisk lokalderby, og da kampen var ferdig litt før klokka fire, hadde Melbo vunnet 4-3.

Det inkluderer tre straffespark (!) til Stokmarknes - samt to røde kort. Også de kom til Stokmarknes. Andreas Enoksen og Sebastian Lind måtte begge forlate banen i andre omgang.

Målscorere for Melbo var Håvard Hansen og Kristian Dahl, som begge satte inn to mål hver.

Sistnevntes fjerdemål var kampens vakreste: En velplassert heading etter vel tretti minutter spill i andre omgang.

For Stokmarknes var det Johnny Stikholmen som scoret målene, som alle kom på straffe.

Les også alt om kampen i Vesteraalens Avis tirsdag!

 
VOL oppfordrer leserne til debatt! Du kan kommentere med din bruker på Disqus, facebook og andre sosiale medier, eller som gjestebruker. Alle innlegg må godkjennes av en moderator før publisering i debatten. Det skal gå raskt på dagtid, men kan ta noe lengre tid på kveldstid.

VOLs debattregler:
1. Signer innlegget ditt med fullt navn.
2. Vi har ytringsfrihet, men ingen ytringsplikt. Trakassering, trusler eller hatske meldinger blir ikke godkjent. Det samme gjelder svært usaklige innlegg.
3. Forøvrig oppfordrer vi til en saklig og respektfull tone i debatten.

Disqus
Sport

Vil ha Frank

FK Lofoten ønsker seg Sortlands toppskårer Frank Poulsen.

Høken spilte uavgjort mot Melbo 2

Det var et resultat Melbo var mest fornøyd med.

Melbo - Kabelvåg

Melbo kjørte fullstendig over Kabelvåg, og vant 9-0. VIDEO:

Fotballgutter søker bestemødre

Sortland idrettslag ønsker bestemødrene velkommen.

Iver fikk blomster

Unge Iver Jensen (16) innrømmer at han er skremt etter å ha blitt slått ned på fotballbanen. Han vil imidlertid spille igjen. VIDEO:

Ber Hadsel bremse

Hadsels plan for disponering av sine arealer får også fylkeskommunen til å reagere.

”Elendig kryss og front”

De fikk passet påskrevet, fuglehundene som viste seg frem på Kleiva i dag.

Vellykket datarangel

Bortsett fra at noen snubla inn i strømskapet og lagde total blackout, oppsummeres et vellykket LAN på Sortland.

Hoppet i det

I korte skjorter og godt humør kastet friidrettsfolket seg uti det, og startet sesongen 2013. SE BILDESERIE

Berget ett poeng

Her berger Simon Laugsand Sortlands uavgjort-seier under møtet med Tverrlandet.

Nordnorsk festmusikk

Bjørnskinnfestivalen slipper enda flere bandnavn til festivalen i slutten av juli.

Full brygge på Melbu

Båtgjester irriterer seg over mangel på plass ved gjestebrygga.

Frisluppen på plateslipp

Julie Willumsen løsnet litt ekstra på snippen under platelanseringa på hjemmebane.

199 fot luksusyacht gjennom Vesterålen

Superyacht seilte gjennom Sortlandssundet fredag.

Jubler for butikken

- Nå har virksomheten vår fått et skikkelig løft, jubler Rolf-Ivan Iversen i Trykkmann. VIDEO: