Melbo møter Leknes i første NM-runde

Melbo IL må ut i kvalik mot Leknes i første kvalikrunde i cupen.

Klarer Melbo å komme seg til 1. runde i cupen i år? Arkivfoto 

Sport

For Melbo blir det bortekamp mot Leknes i første runde i kvalifiseringen til NM i fotball.

For Melbo ble det bom stopp i kvalifiseringen i fjor etter et 4-1 tap borte mot Mjølner.

I teorien skal MIL ha gode sjanser mot Leknes, et lag som lenge kjempet mot MIL om opprykket fra 4. divisjon i fjor.


MIL møter flere antatte topplag de fem første seriekampene:

– Vi skal være klare når kampene sparkes i gang

Serieoppsettet for 3. divisjon er klart. Melbo IL får en knalltøff start mot flere av topplagene fra sesongen 2017.

 

I de to kampene lagene imellom i fjor, vant MIL 3-0 på hjemmebane i vårsesongen og 2-3 på bortebane i det som mange kalte seriefinalen i fjor høst. Serien i fjor endte med opprykk og seriemesterskap for MIL, mens Leknes havnet på 3. plass.

Sortland direkte til 1. runde

Sortland IL på sin side er direkte kvalifisert gjennom sine resultater i fjor, hvor de blant annet spilte godt og jevnt i store perioder mot Bodø/Glimt i 2. runde, i en kamp de til slutt tapte 3-1.


Publikumsfest i Blåbyhallen:

Sortland - Glimt minutt for minutt

Det er fulle tribuner i Blåbyhallen onsdag kveld, når Bodø/Glimt gjester Sortland i cupen.

 

Her er oppsettet for første kvalikrunde i NM

Direkte til 1. runde: Mjølner og Sortland 
Kvalifisering: Harstad, Melbo, Lofoten, Leknes, Grovfjord og Skånland

Kvalik:

Tistedalen – Råde
Rakkestad – Borgen
Sprint-Jeløy – Borgar
Ås - Selbak
Ski – Østsiden
Kolbotn – Frigg
Holmlia – Ullern
Nordstrand – Heming
Manglerud Star – Drøbak/Frogn
Rommen – Lokomotiv Oslo
Grei – Fortuna Oslo
Lommedalen – Ready
Årvoll – Rilindja
Kløfta – Holmen
Hauerseter – Gjelleråsen
Fu/Vo – Raumnes & Årnes
Aurskog-Høland – Skedsmo
Flisa – Ottestad
Engerdal – Løten
Faaberg – Gran
Lillehammer – Follebu
Moelv – Storhamar
Kolbu/KK – Gjøvik-Lyn
Valdres – Redalen
Modum – Åssiden
Vestfossen – Hallingdal
Kongsberg – Tønsberg FK
Solberg – Flint
Svelvik – Husøy & Foynland
Eik Tønsberg – Drammens BK
Runar – Halsen
Skarphedin – Herkules
Hei – Urædd
Express – Tollnes
Donn – Vigør
Mandalskameratene – Søgne
Eiger – Lyngdal
Ålgård – Vardeneset
Sola – Randaberg
Brodd – Klepp
Midtbygdens – Staal Jørpeland
Hundvåg – Frøyland
Lura – Riska
Hinna – Kopervik
Skjold – Åkra
Odda – Øystese
Stord – Os
Trott – Varegg
Gneist – Loddefjord
NHH – Lyngbø
Austevoll – Sund
Tertnes – Vestsiden/Askøy
Arna-Bjørnar – Ny-Krohnborg
Bjarg – Sandviken
Nordhordaland – Vik
Fjøra – Årdal (spilles 18/3)
Eid – Førde
Volda – Stryn
Spjelkavik – Hareid
Bergsøy – Skarbøvik
Emblem – Rollon
Træff – Vestnes Varfjell
Surnadal – Eide/Omegn
KFK – Sunndal
Averøykameratene – Tomrefjord
KIL/Hemne – Strindheim
Melhus – Røros
Kattem – Tynset
Tillerbyen – Sverresborg
Charlottenlund – Tydal
NTNUI – Orkla
Trygg/Lade – Heimdal
Kvik – Vuku
Verdal – Rørvik
Namsos – Brønnøysund
Mosjøen – Sandnessjøen
Stålkameratene – Mo IL
Innstrandens – Fauske/Sprint
Grand Bodø – Harstad
Leknes – Melbo
Skånland – Lofoten
Grovfjord – Salangen
Krokelvdalen – Fløya
Nordkjosbotn – Skarp
Skjervøy – Lyngen/Karnes
Hammerfest – Tverrelvdalen
Norild – Nordlys
Kirkenes - Bjørnevatn