Nå er hun proff

Linnea Solvoll Laupstad forlenger med Arna-Bjørnar.

Linnea Solvoll Laupstad fortsetter karrieren i Bergen og Arna-Bjørnar.   Foto: Arna-Bjørnar

Sport

Øksnes-jenta har vært et av årets gjennombrudd i den amputerte sesongen i Toppserien. Hos Bergens-laget Arna-Bjørnar har 17-åringen imponert og spilt seg rett inn på laget. Slikt vanker det belønning av.

Nå belønnes hun nemlig med proffkontrakt av Arna-Bjørnar og forlengelse av kontrakten. Det melder Arna-Bjørnar på klubbens Facebook-sider.

Hun kom til Bergens-klubben midtveis i forrige sesong, etter en halv sesong i Medkila i Harstad. Hun slo ut i blomst tidlig og fikk raskt sin debut i Toppserien. Denne sesongen har utviklingen bare fortsatt.

Hun har spilt i 16 av klubbens 17 kamper i Toppserien denne sesongen, og hun spilte også fra start i kvartfinalen i cupen mot Avaldnes tidligere denne uka, en kamp som kan bli spilt på nytt. Arna-Bjørnar tapte kampen, men har levert protest på grunn av en dommeravgjørelse i strid med regelverket. Dermed kan hun få en ny sjanse til å kjempe seg til en semifinale, og kanskje også en cupfinale ...

Totalt har hun spilt 26 kamper for bergenserne.