Kretsmersskap i Bø

– Prikkfritt stevne

Ni skyttere kan kalle seg kretsmester etter helgas skytterstevne i Bø. – Det ble et prikkfritt stevne, med skyting på jevne, sier Torfinn Johnsen

KRETSMESTERE: Charlotte Taanevig(i midten på bildet til venstre) ble kretsmester i klasse 3-5. Sveinung Kvamme (til venstre på bildet til venstre) ble nummer to, mens Lars Bakkejord-Johnsen ble nummer tre. Bildet til høyre viser vinnerne i ungdomsklassen. Henning Bakkejord-Johnsen (til venstre) vant klassen eldre rekrutt. Emma Eliassen vant klassen junior, mens Leon-Andre Pedersen vant klassen rekrutt.   Foto: Torfinn Johnsen

87 skyttere har siden fredag vært i sving i Bø med 25 skudd hovedskyting og 10 skudd finaler søndag.

– Dette er et innendørs mesterskap. Selv om avstanden er 15 meter, er blinken bare 2 millimeter. Det er derfor like vanskelig som skyting utendørs på 200 meter, sier Johnsen.

VETERANER John Helge Steinnes ble kretsmester i klasse veteran 55, mens Regine Aagård ble vinner i klasse 2.  Foto: Torfinn Johnsen

 

Han sier at det har vært fullt kjør for arrangøren i helga.

– Vi er veldig fornøyd med gjennomføringen. Det har vært helt prikkfritt. Skytingen har vært på det jevne. Vinnerne har gode resultater, men det var ingen som oppnådd resultater i Norges-toppen, sier Johnsen.

Vant lagskyting

Bø skytterlag gjorde rent bord i lagskytingen – og vant både for ungdom, veteraner og senior.

Det er to skyttere på ungdomms og veteranlagene mens det er tre skyttere på seniorlaget.

Veteranlaget besto av Kurt-Arne Rabben og Jørn Petter Pedersen som vant med 189 poeng.

Ungdomslaget besto av Henning Bakkejord-Johnsen og Andrine Ellingsen Haug og de vant med 198 poeng.

Seniorlaget som besto av Jørn Finvåg, Lars Bakkejord-Johnsen og Torfinn Johnsen vant med 289 poeng.

Kretsmesterskap 15m 2018
Mesterskap
Klasse 3-5

1. Charlotte Taanevig, Andenes 342, 2. Sveinung Kvamme, Målselv 341, 3. Lars Bakkejord-Johnsen, Bø (Vesterålen) 340, 4. John Olav Solaas, Kvæfjord 340, 5. Torfinn R Johnsen, Bø (Vesterålen) 340, 6. Anders Kruhaug, Bjerkvik 339, 7. Knut Nesset, Øvre Målselv 339, 8. Jørn Finvåg, Bø (Vesterålen) 337, 8. Hugo Larsen, Narvik 337, 10. Hans Steffenakk, Søndre Hinnøy 232, 11. Jonas Kappfjell, Bjerkvik 232, 12. Rolf Harry Johansen, Trondenes 230, 13. Olav Grundnes, Nedre Målselv 228, 14. Stig Anders J. Larsen, Balsfjord 228, 15. Finn H. Andersen, Melbo 225, 16. Tom Andre Henriksen, Bø (Vesterålen) 223, 17. Sigbjørn Nilsen, Napp 222, 18. Lars Lian, Trondenes 218.

V55

1. John Helge Steinnes, Storfjord 342, 2. Kurt-Arne Rabben, Bø (Vesterålen) 338, 3. Helge Johan Nordmo, Øvre Målselv 243, 4. Magnus Riisnæs, Trondenes 242, 5. Birger Nyheim, Nedre Målselv 239, 6. Gunnar Olsen, Tretinddalen 238, 7. Asbjørn Tveit, Bjørnen og Vestre Målselv 237, 8. Jørn Petter Brun Pedersen, Bø (Vesterålen) 233.

Beste 55+ år

1. Sveinung Kvamme, Målselv 341, 2. Anders Kruhaug, Bjerkvik 339, 3. Rolf Harry Johansen, Trondenes 230, 4. Olav Grundnes, Nedre Målselv 228.


Beste kvinne

Charlotte Taanevig, Andenes 342.

J, 16-17 år

1. Emma Eliassen, Lakselvdal 344, 2. Andrine Ellingsen Haug, Bø (Vesterålen) 340, 3. Geir Hoseth Karlsen, Narvik 339, 4. Torinn Håkstad, Lakselvdal 338, 5. Mari Benjaminsen, Dverberg 235, 6. Jakop Mortensen, Andenes 235.

ER, 14-15 år

1. Henning Bakkejord-Johnsen, Bø (Vesterålen) 347, 2. Martin Andre Henriksen, Bø (Vesterålen) 329, 3. Runar Morgenlien Killi, Trondenes 242, 4. Lukas Mortensen, Dverberg 236, 5. Kevin V. Grav, Dverberg 231, 6. Mikael Andre Pettersen Breivik, Trondenes 216, 7. Elias Andre Knutsen, Napp 199.

R, 11-13 år

1. Leon-Andre Pettersen, Bø (Vesterålen) 331, 2. Martin Kristensen, Bø (Vesterålen) 331, 3. Antonie Anna Knutsen, Napp 214.

V65

1. Roald Hoseth, Narvik 344, 2. Svein Inge Nordkild, Bjerkvik 338, 3. Per Steinar Nordmo, Lakselvdal 250.

V73

1. Harald Gåre, Storsteinnes 344, 2. Eilif Andersen, Sortland 341, 3. Ulf Nylund, Storsteinnes 337, 4. Torgeir Olsen, Kjøpsnes 335, 5. Erling Thoresen, Narvik 238, 6. Magnus Aagaard-Nilsen, Vaagakallen 230, 7. Rune Olsen, Andenes 226.

Klasse 2

1. Regine Aagård, Søndre Hinnøy 343, 2. Jim Arne Vikestad, Melbo 341, 3. Eivind Killi, Trondenes 242, 4. Stein Erik Kvandahl, Sortland 241, 5. Steinar Vollan, Dverberg 240, 6. Elin J. Mortensen, Andenes 240, 7. Britt Elin W Rabben, Bø (Vesterålen) 239, 8. Ann Ragnhild Mortensen, Kvæfjord 239, 9. Ørjan Samuelsen, Sortland 238, 10. Eva Sollie Nyheim, Nedre Målselv 238, 11. Tove Mette Gammelmoe, Dverberg 238, 12. Vibeke Arnesen, Trondenes 236, 12. Jon Erik Solberg, Sortland 236, 14. Ida Johanne Klaussen Roarsen, Bø (Vesterålen) 234, 15. Dag Rune Karlsen, Sortland 231.

Hovedskyting

Klasse 5

1. Charlotte Taanevig, Andenes 243, 2. Sveinung Kvamme, Målselv 242, 3. John Olav Solaas, Kvæfjord 240, 4. Anders Kruhaug, Bjerkvik 239.

Klasse 4

1. Torfinn R Johnsen, Bø (Vesterålen) 242, 2. Lars Bakkejord-Johnsen, Bø (Vesterålen) 240, 3. Knut Nesset, Øvre Målselv 240, 4. Jørn Finvåg, Bø (Vesterålen) 238, 5. Hugo Larsen, Narvik 238, 6. Hans Steffenakk, Søndre Hinnøy 232, 7. Rolf Harry Johansen, Trondenes 230, 8. Olav Grundnes, Nedre Målselv 228, 9. Finn H. Andersen, Melbo 225.

Klasse 3

1. Jonas Kappfjell, Bjerkvik 232, 2. Stig Anders J. Larsen, Balsfjord 228, 3. Tom Andre Henriksen, Bø (Vesterålen) 223, 4. Sigbjørn Nilsen, Napp 222, 5. Lars Lian, Trondenes 218.

Klasse 2

1. Jim Arne Vikestad, Melbo 246, 2. Regine Aagård, Søndre Hinnøy 245, 3. Eivind Killi, Trondenes 242, 4. Stein Erik Kvandahl, Sortland 241, 5. Steinar Vollan, Dverberg 240, 6. Elin J. Mortensen, Andenes 240, 7. Britt Elin W Rabben, Bø (Vesterålen) 239, 8. Ann Ragnhild Mortensen, Kvæfjord 239, 9. Ørjan Samuelsen, Sortland 238, 10. Eva Sollie Nyheim, Nedre Målselv 238, 11. Tove Mette Gammelmoe, Dverberg 238, 12. Jon Erik Solberg, Sortland 236, 13. Vibeke Arnesen, Trondenes 236, 14. Ida Johanne Klaussen Roarsen, Bø (Vesterålen) 234, 15. Dag Rune Karlsen, Sortland 231.

Klasse 1

1. Helene Enoksen, Melbo 248, 2. Njål Killi, Trondenes 245, 3. Stian Gschib, Sortland 245, 4. Geir Skog, Melbo 243, 5. Ingolf Knutsen, Napp 240, 6. Lise Grav, Dverberg 238, 7. Joakim Andersen, Melbo 235.

V55

1. John Helge Steinnes, Storfjord 245, 2. Kurt-Arne Rabben, Bø (Vesterålen) 243, 3. Helge Johan Nordmo, Øvre Målselv 243, 4. Magnus Riisnæs, Trondenes 242, 5. Birger Nyheim, Nedre Målselv 239, 6. Gunnar Olsen, Tretinddalen 238, 7. Asbjørn Tveit, Bjørnen og Vestre Målselv 237, 8. Jørn Petter Brun Pedersen, Bø (Vesterålen) 233.

J, 16-17 år

1. Emma Eliassen, Lakselvdal 245, 2. Andrine Ellingsen Haug, Bø (Vesterålen) 245, 3. Geir Hoseth Karlsen, Narvik 241, 4. Torinn Håkstad, Lakselvdal 241, 5. Mari Benjaminsen, Dverberg 235, 6. Jakop Mortensen, Andenes 235.

ER, 14-15 år

1. Henning Bakkejord-Johnsen, Bø (Vesterålen) 248, 2. Martin Andre Henriksen, Bø (Vesterålen) 244, 3. Runar Morgenlien Killi, Trondenes 242, 4. Lukas Mortensen, Dverberg 236, 5. Kevin V. Grav, Dverberg 231, 6. Mikael Andre Pettersen Breivik, Trondenes 216, 7. Elias Andre Knutsen, Napp 199.

R, 11-13 år

1. Martin Kristensen, Bø (Vesterålen) 240, 2. Leon-Andre Pettersen, Bø (Vesterålen) 235, 3. Antonie Anna Knutsen, Napp 214.

NU, -15 år

1. Gustav Berg Finvåg, Bø (Vesterålen) , 1. Steinar Gansmoe, Andenes , 1. Marthe Jensen, Andenes , 1. Una Skogvoll Klausen, Andenes , 1. Stina Mari Rosales Kristensen, Bø (Vesterålen) , 1. Viktoria Øvergård, Tretinddalen.

V65

1. Per Steinar Nordmo, Lakselvdal 250, 2. Roald Hoseth, Narvik 248, 3. Svein Inge Nordkild, Bjerkvik 241.

V73

1. Harald Gåre, Storsteinnes 246, 2. Ulf Nylund, Storsteinnes 245, 3. Eilif Andersen, Sortland 242, 4. Torgeir Olsen, Kjøpsnes 242, 5. Erling Thoresen, Narvik 238, 6. Magnus Aagaard-Nilsen, Vaagakallen 230, 7. Rune Olsen, Andenes 226.

NV, 16+ år

1. Marita Charlotte Johnsen, Bø (Vesterålen) 243, 2. Anja Kristiansen, Kvæfjord 242, 3. Rune Horn, Bø (Vesterålen) 240, 4. Erling F. Hansen, Bø (Vesterålen) 239, 5. Ronny Gansmoe, Andenes 237, 6. Tor-Eirik Mortensen, Andenes 237, 7. Tommy Jensen, Andenes 234.